MF-HE700 - multimedialny odtwarzacz LG

LG Electronics zamierza jeszcze w tym roku zaprezentować przenośny odtwarzacz multimedialny z pojemnym dyskiem twardym, który obsługiwać będzie zarówno popularne formaty muzyczne, jak i pliki wideo.

Model MF-HE700 stanowić ma konkurencję dla produktów Apple (iPod, iPod mini) oraz Sony (NW-HD1 Network Hard Disk Walkman). Odtwarzacz zaopatrzony będzie w dysk twardy o pojemności 20 GB oraz 2,2-calowy wyświetlacz TFT. Obsługiwane przez niego formaty muzyczne to MP3, WMA oraz OGG Vorbis. Dodatkowo będzie można na nim obejrzeć filmy MPEG-4, DivX, a także zdjęcia w formacie JPEG.

MF-HE700 - multimedialny odtwarzacz LG

MF-HE700 - multimedialny odtwarzacz LG

Do przenośnego odtwarzacza multimedialnego LG zostanie dokooptowany również tuner radiowy FM, z możliwością rejestrowania transmisji i bezpośredniego kodowania do formatu MP3. Możliwe ma być także rejestrowanie głosu, jak w tradycyjnym dyktafonie. Komunikacja MF-HE700 z komputerem odbywać się będzie poprzez port USB 2.0. Urządzenie zasilane będzie baterią litowo-jonową wielokrotnego użytku.

W pierwszej kolejności nowy odtwarzacz multimedialny LG znajdzie się na sklepowych półkach w Korei Południowej, Australii, Chinach i innych rejonach Azji. Jak mówi rzeczniczka LG, Cecilia Lee stanie się to jeszcze w tym roku, a dokładnie w grudniu. Koszt urządzenia został określony na około 500 USD. Jeszcze nie zdecydowano o dokładnych terminach premiery MF-HE700 w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.


Zobacz również