MGM wybiera Blu-Ray

Amerykańskie studio filmowe Metro-Goldwyn-Mayer oficjalnie poinformowało, że w przyszłości zamierza wydawać swoje filmy na płytach Blu-Ray. MGM jest już szóstym koncernem filmowym, który postawił na ten format.

Decyzja koncernu MGM nie jest zaskoczeniem - choćby dlatego, że firma Sony, która opracowała i rozwija standard Blu-Ray, ma w nim 20% udziałów. Przedstawiciele wytwórni zapowiedzieli, że rozpoczną wydawanie filmów na płytach Blu-Ray natychmiast, gdy na rynku masowo pojawią się odtwarzacze takich krążków. MGM będzie wydawać w nowym formacie nie tylko nowe filmy - studio zapowiedziało również stopniowe wprowadzanie do oferty starszych tytułów na nowych nośnikach (filmowy katalog MGM zawiera ponad 4 tys. filmów).

Jak do tej pory wydawanie w przyszłości płyt w standardzie Blu-Ray zapowiedziało pięć koncernów filmowych - Sony Pictures, Twentieth Century Fox, Walt Disney Pictures, Lions Gate Home Entertainment oraz Universal Music Group. Wspieranie konkurencyjnego formatu - HD DVD zadeklarowały 2 firmy- New Line Cinema oraz Universal Picture. Dwa kolejne koncerny - Warner Home Video oraz Paramount Home Entertainment - zamierzają wydawać filmy zarówno na płytach Blu-Ray, jak i HD DVD.


Zobacz również