MIT kontra Kinect

Nie tylko domorośli programiści sprawdzają jakie możliwości ma najnowszy kontroler Microsoftu - Kinect. Urządzenie "na warsztat" wzięli także ludzie z Massachusetts Institute of Technology. Na efekty ich pracy warto rzucić okiem.

Massachusetts Institute of Technology pokazuje co potrafi Kinect

Zobacz także

Kilka tygodni temu mogliśmy obejrzeć efekty pracy dwóch zespołów, które sprawiły, że Kinect może zostać wykorzystany do sterowania pecetem. Końcowy efekt przypominał to, co pokazano w filmowym Raporcie Mniejszości.

Teraz podobny, ale o wiele bardziej dopracowany pomysł zaprezentowali naukowcy z Massachusetts Institute of Technology. Udało im się dokonać tego, czego nie zrobił Microsoft i inne osoby naginające możliwości urządzenia.

Zobacz również:

  • Ponad 70 nowych gier na Xbox w ramach wstecznej kompatybilności
  • Sztuczna inteligencja pomoże w ekologicznej jeździe

Kinect "przerobiony" przez ludzi z MIT potrafi rozpoznać ruchy nadgarstków, a nawet poszczególnych palców u obu rąk. Dzięki temu można go wykorzystać dokładnie w taki sposób jak w filmie Spielberga. Teraz pozostaje już tylko czekać na to, że Microsoft zainteresuje się tym pomysłem i spróbuje go dodać do swojego kontrolera w aktualizacji jego oprogramowania.