MIT wynalazł... uciekający budzik

MIT, czyli Massachusetts Institute of Technology, to jedna z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych politechnik na świecie. Pracownicy MIT znani są z przecierania szlaków, na które inni badacze w ogóle boją się zapuszczać. Tak jest i tym razem: MIT Media Lab wynalazło uciekający budzik.

Uciekający budzik opracowany w MIT

Uciekający budzik opracowany w MIT

Budzik nie jest jednak zwykłym budzikiem z kółkami - to zamaskowany komputer. Funkcja ucieczki włącza się, kiedy wciśniemy przycisk drzemki. Co ciekawe, aby utrudnić poszukiwania i zmusić nas do wyjścia z łóżka, urządzenie każdego dnia chowa się gdzie indziej.

Opisany budzik jest przedmiotem dość ekstrawaganckim, jednak laboratoria należące do MIT znane są także z innych wynalazków. Jednym z największych i najsłynniejszych w historii osiągnięć Massachusetts Institute of Technology jest opracowanie komputera Whirlwind, który pracował w czasie rzeczywistym i wykorzystywał ekrany jako element kontaktu z użytkownikiem.

Więcej informacji: The Register

Aktualizacja: 12 października 2005 21:46

Zwykle nie aktualizujemy artykułów po tak długiej przerwie, ale tym razem robimy wyjątek. Otóż pragniemy ogłosić, że pani Gauri Nanda, twórczyni opisywanego tutaj budzika, otrzymała IgNobla. Gratulujemy!


Zobacz również