MIUI 11 z możliwościami kontroli kalibracji wyświetlacza

Wraz z nakładką MIUI 11 Xiaomi dostarcza nowe, niezapowiedziane wcześniej narzędzie. Umożliwia ono na lepszą kalibrację wyświetlacza, a co za tym idzie - efekty wizualne.

Xiaomi niedawno zwiększyło liczbę smartfonów, które otrzymały nakładkę MIUI 11, do 42. Wprowadza ona nowe dodatki i elementy, dzięki którym używanie smartfonów Xiaomi jest wygodniejsze. Wiele z nich zostało oficjalnie zapowiedzianych - jak tapeta "karuzela" czy wsparcie dla formatu HEIC, pojawiły się również nowe czcionki. Ale jest także sporo nieogłoszonych - jedna z nich to funkcja pozwalająca na kalibrację wyświetlacza. Funkcja ta obecnie znajduje się w fazie testowej - a jej celem jest większe umożliwienie dopasowania ustawień ekranu przez użytkownika.

Można ją znaleźć w nocnym buildzie MIUI 11. Udostępnione narzędzia umożliwiają wybór palety barw (dostępne są 4 opcje - Enhanced, Original, P3 oraz sRGB). Przy każdej palecie można za pomocą suwaków ustawić natężenie braw podstawowych (czerwona, zielona i niebieska), a także kontrast i gammę. Efekt wprowadzonych zmian obserwowane są na podglądzie - jeśli się podobają, można je zapisać, jeśli nie - cofnąć. Jest to jak na razie funkcja eksperymentalna - Xiaomi nie podało jeszcze daty wprowadzenia jej stabilnej wersji.

Źródło: XDA Developers


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących