MIUI 12 oficjalnie! Sprawdzamy, co nowego?

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało kolejną wersję swojej nakładki graficznej. W MIUI pojawiło się sporo nowych funkcji.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i przeciekami Xiaomi oficjalnie zaprezentowało kolejną wersję swojej nakładki graficznej na Androida. Razem z Xiaomi MI 10 Youth Edition pokazano MIUI 12.

MIUI 12 oficjalnie! Sprawdzamy, co nowego?

Źródło: xda-developers.com

Najnowsza wersja nakładki graficznej na Androida od Xiaomi oferuje odświeżony interfejs użytkownika, nowe animacje, funkcje chroniące prywatność, nowe opcje zdrowotne i wiele innych, mniejszych zmian.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 16.09.2021]
  • Xiaomi Pad 5 - wydajny tablet z Androidem w niskiej cenie

Podobnie, jak w przypadku poprzednich dużych aktualizacji nakładki MIUI, również w tym wypadku otrzymujemy zmodyfikowany wizualnie interfejs, który stał się właśnie jeszcze bardziej spójny.

MIUI 12 charakteryzuje się bardziej płaskim interfejsem.

Xiaomi zdecydowało się na zmianę prawie każdej animacji, jaka znamy z poprzednich wersji nakładki graficznej. Producent dodatkowo chwali się, że nowe animacje są tak samo płynne, jak w systemie iOS od Apple.

MIUI jest jedną z pierwszych nakładek na Androida, która zaoferowała możliwość sterowania za pomocą gestów. Najnowsza wersja MIUI 12 posiada sterowanie gestami zgodne z tym wprowadzonym razem z Androidem 10.

Xiaomi postawiło na dalsze odchudzenie interfejsu użytkownika. W MIUI 12 znajdziemy większą ilość przestrzeni pomiędzy tekstami. Dodatkowo pojawiło się więcej jasnych kolorów, które wyraźnie kontrastują z czarnym tekstem.

MIUI 12 oficjalnie! Sprawdzamy, co nowego?

Źródło: xda-developers.com

Ekran blokady przywita nas nowymi ekranami AOD inspirowanymi krajobrazami Ziemi, Księżyca oraz marsa. Nie zabrakło również nowych tapet tylu live wallpapers, które idealnie komponują się z animacją odblokowywania.

Xiaomi projektując MIUI 12 nawiązało współpracę z niemiecką firmą TUV Rheinland, która przeprowadziła proces certyfikacyjny nowych funkcji z zakresu ochrony prywatności. Mowa o trzech systemach - Flare, Barbed Wire oraz Mask System. Są one rozszerzeniem systemu zarządzania uprawnieniami, który pojawił się w Androidzie 9.0 Pie.

Zmieniono również aplikację Telefon, która korzysta obecnie z dobrodziejstw AI. MIUI 12 zaoferuje również nową aplikację Fitness z ulepszonym systemem liczenia kroków oraz wbudowany monitor snu.

Aktualizacja do MIUI 12 pojawi się na ponad 30 modelach. O kompatybilnych smartfonach pisaliśmy tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi Note 10 Pro.

Źródło: xda-developers.com