MIUI 12 oficjalnie już 27 kwietnia! Premiera razem z Mi 10 Youth

Xiaomi przygotowuje się do premiery MIUI 12. Nakładka zostanie zaprezentowana razem z nowym smartfonem Mi.

Xiaomi przygotowuje się do jednej z najważniejszych premier 2020 roku i wcale nie chodzi o prezentacje nowego smartfona. Dokładnie dziesięć lat temu w 2010 roku nowo powstałe Xiaomi zaprezentowało pierwszą wersję swojej nakładki graficznej na Androida. MIUI z miejsca zostało okrzyknięte jednym z najładniejszych interfejsów graficznych na urządzenia mobilne.

MIUI 12 oficjalnie już 27 kwietnia! Premiera razem z Mi 10 Youth

Źródło: gsmarena.com

Specjalnie z okazji okrągłej rocznicy Xiaomi zamierza zaprezentować dwunastą już edycję MIUI. Pierwsze informacje o nowej nakładce graficznej dotarły do nas już ponad dwa miesiące temu. Ostatnimi czasy chińska społeczność zrzeszająca użytkowników Xiaomi dotarła do informacji, która wskazywała, ze oficjalne beta testy nowej nakładki rozpoczną się 30 kwietnia 2020 roku.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.07.2021]
  • Xiaomi zapowiada nową serię notebooków Mi
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [27.07.2021]

Okazuje się, ze premiera MIUI 12 może nastąpić jeszcze wcześniej, niż myśleliśmy. W zeszłym miesiącu Xiaomi wprowadziło an rynek europejski odchudzoną wersję swojego flagowego smartfona - Mi 10 Lite 5G. Producent poinformował dziś, że chiński odpowiednik Mi 10 Lite 5G zadebiutuje jako Mi 10 Youth Edition już 27 marca.

Nadchodzący smartfon wyróżniać się będzie aparatem głównym składającym się z czterech obiektywów umieszczonych w kwadratowym module. Na oficjalnym plakacie reklamowym możemy zauważyć również, że smartfon zaoferuje modną obudowę z holograficznym wzorem. Pod jednym z obiektywów umieszczono napis 50X AI Camera. Zgodnie z przeciekami Xiaomi Mi 10 Youth Edition dostępny będzie w sprzedaży w czterech wyróżniających się kolorach oraz z modułem peryskopowym umożliwiającym 50 krotne przybliżenie. Podobne rozwiązanie zastosowano w Galaxy S20 Ultra.

Smartfon wyposażony będzie w moduł sieci 5G oraz procesor Qualcomm Snapdragon 765G.

Pomijając prezentacje smartfona, który i tak nie pojawi się na polskim rynku należy zwrócić uwagę na drugą część prezentacji, która poświęcona będzie oprogramowaniu. Pewne jest, że Xiaomi zaprezentuje MIUI 12 razem z Mi 10 Youth Edition, a wersja testowa nowego oprogramowania zostanie udostępniona 30 kwietnia za pomocą aplikacji Społeczność Mi.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi Note 10.

Źródło: gsmarena.com