MIUI 13 - data premiery potwierdzona! Kiedy aktualizacja?

Wczoraj informowaliśmy jakie urządzenia otrzymają MIUI 13. Dziś uzyskaliśmy potwierdzenie daty premiery nowej nakładki. Sprawdź, kiedy otrzymasz aktualizację.

Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej wersji nakładki MIUI. Trzynaste już wydanie główne zostało przygotowane specjalnie z okazji wprowadzenia na rynek Androida 12. Nakładka dostępna będzie również na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida 11.

Logo MIUI

Logo MIUI

Najnowsze informacje wskazują, że w momencie, gdy nie wszystkie smartfony dostaną aktualizację do MIUI 12.5, wybrane modele pracować już będą pod kontrolą MIUI 13. Dotyczy to oczywiście flagowych modeli takich jak Mi 11.

Kiedy zatem zadebiutuje nakładka MIUI 13? Xiaomi zamierza zrobić nam prezent na wakacje. Pierwsze urządzenia mają otrzymać oprogramowanie już 25 czerwca 2021 roku. Właśnie wtedy odbędzie się oficjalna premiera MIUI 13.

Xiaomi znane jest z udostępniania aktualizacji dla wielu modeli. Niestety w przypadku MIUI 13 na aktualizację mogą liczyć jedynie posiadacze nowszych urządzeń. Oprogramowanie nie trafi na Mi 9, Mi Mix 3 oraz średniaków z rodziny Redmi 8 i Redmi Note 8.

Nie znamy jeszcze oficjalnego dziennika zmian, ale oczekujemy odświeżonego interfejsu użytkownika, optymalizacji animacji, nowych motywów i tapet oraz ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa.

Źródło: gsmarena.com