MIUI 14 już niedługo będzie na tych urządzeniach Poco. Twoje się załapie?

Oficjalny profil Poco potwierdził wszystkie telefony, na których już niedługo zobaczymy MIUI 14. Mamy też przybliżone daty aktualizacji.

Fot. TechAdvisor.com

Smartfony Poco od pierwszego Pocophone F1, cieszą się duża popularnością wśród klientów. Ze względu na to wiele osób z niecierpliwością oczekuje na kolejną wersję nakładki systemowej MIUI 14, z której korzystają te telefony. Na szczęście oficjalny profil firmy na Twitterze ogłosił, kiedy możemy spodziewać się kolejnej aktualizacji systemu oraz które urządzenia ją dostaną.

MIUI 14 już niedługo będzie na tych urządzeniach Poco. Twoje się załapie?

Fot. POCO India

Niedługo po premierze Xiaomi 13 spodziewaliśmy się, że firma wraz ze swoimi markami-córkami - Poco i Redmi - zaczną oficjalnie wprowadzać na rynek najnowszą nakładkę systemową MIUI 14. Wygląda na to, że się nie myliliśmy i zaledwie kilka dni po premierze nowych flagowców mamy pierwsze oficjalne informacje na temat dat aktualizacji telefonów Poco do najnowszej wersji systemu.

Zobacz również:

Poniżej przedstawiamy oś czasu aktualizacji. Znajdują się tu zarówno przybliżone daty aktualizacji, jak i telefony, które dostaną te uaktualnienia:

Daty aktualizacji smartfonów Poco do MIUI 14

Drugi kwartał 2023

  • POCO F4 5G (już teraz niektóre urządzenia mogą ściągnąć MIUI 14 nawet poza testami beta)
  • POCO X3 Pro
  • POCO M5
  • POCO M4 5G
  • POCO C55

Trzeci kwartał 2023

  • POCO M4 Pro
  • POCO X4 Pro 5G
  • POCO M4 Pro 5G

Co przyniesie MIUI 14 dla smartfonów Poco?

Więcej o MIUI 14 piszemy w tym tekście. Jednak po krótce - MIUI 14 dla Poco będzie odchudzoną wersją systemu znanego z flagowców Xiaomi. Czternasta wersja ma przynieść kilka ważnych usprawnień. Po pierwsze, będzie to więcej możliwości personalizacji - nowe ekrany startowe, widgety czy opcje folderów, a nawet odświeżony wygląd UI.

Wygląd to jednak nie wszystko i MIUI 14 przynosi też optymalizacje. Ma ono lepiej radzić sobie z zarządzeniem pamięcią RAM, między innymi przez automatyczną kompresję nieużywanych aplikacji. Co ciekawe, jest też kilka zmian w bezpieczeństwie użytkowania - wszystkie dane użytkownika będą teraz przechowywane i procesowane wyłącznie na urządzeniu.