MIX 06 - Microsoft dla webmasterów

W dniach 20-22 marca br. odbędzie się w Las Vegas pierwsza w historii konferencja dla webmasterów i twórców stron internetowych, MIX 06. Jej organizatorem będzie koncern Microsoft, więc jak łatwo się domyślić, głównym punktem konferencji będzie przybliżanie jej gościom narzędzi firmy służących do projektowania nowoczesnych witryn WWW.

Microsoft zamierza również przedstawić swoje stanowisko na temat Web 2.0, czyli zbioru trendów w tworzeniu stron WWW, w połączeniu z prezentacją opracowanych przez siebie platform, w tym technologii do budowy aplikacji AJAX w ASP o nazwie Atlas i usług Office Live i Windows Live. W ten sposób zapewne gigant z Redmond zamierza przekonać liczną rzeszę projektantów internetowych portali do swoich produktów - podobna sytuacja miała miejsce na Professional Developers Conference we wrześniu 2005 r., kiedy to koncern zaprezentował zestaw narzędzi o nazwie Expression, mających konkurować z takimi aplikacjami jak Dreamweaver, Flash i Fireworks firmy Adobe. W skład MS Expression weszły: edytor animacji 3D Sparkle Interactive Designer, edytor graficzny Acrylic Graphic Designer oraz narzędzie do projektowania stron WWW - Quartz Web Designer.

Przypomnijmy, iż mianem Web 2.0 określa się zestaw standardów symbolizujących przeobrażenie oblicza stron internetowych ze statycznych dokumentów w aplikacje i usługi sieciowe oraz trend w wykorzystywaniu tego typu aplikacji przez firmy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule "Web 2.0 - ewolucja, rewolucja czy... anarchia?!"

Więcej informacji: MIX 06.

Aktualizacja: 25 stycznia 2006 10:19

Koncern z Redmond udostępnił na swojej stronie internetowej wersje Community Technology Preview dwóch narzędzi wchodzących w skład pakietu Expression. Są to Microsoft Expression Interactive Designer, czyli wspomniany powyżej edytor 3D Sparkle oraz Microsoft Expression Graphic Designer (nazwa kodowa - Acrylic). O ile jest to już czwarta edycja CTP aplikacji Acrylic, to narzędzie pierwsze z wymienionych narzędzi jest w tej postaci udostępniane po raz pierwszy.

Programy są dostępne do pobrania na stronie Microsoftu.