MKS_vir 2004 - spyware w niebezpieczeństwie

Firma MKS udostępniła aktualizację programu antywirusowego MKS_vir 2004. Tym razem oprócz najnowszej bazy wirusów wprowadzono również kilka zmian w samym programie. Wśród nowości na największą uwagę zasługuje m.in. funkcja wykrywania i usuwania programów typu spyware i adware.

Najnowsze wydanie MKS_Vir 2004 to szereg nowości rozszerzających funkcjonalność programu. Przede wszystkim niespodzianką jest nowa funkcja umożliwiająca wykrycie i usunięcie rezydujących na dysku twardym programów typu Spyware i Adware. Bardzo ważną modyfikacją jest również pełna obsługa mechanizmu odzyskiwania systemu (System Restore) dostępnego w systemach Windows ME/XP/2003 (w czasie skanowania program rzeczywiście usunął wirusy rezydujące na dysku w plikach zawierających informacje niezbędne do odzyskania systemu).

MKS_vir 2004 - spyware w niebezpieczeństwie
Najnowsza wersja programu lepiej współpracuje z systemami z zainstalowanym uaktualnieniem Service Pack 2, bowiem w pełni integruje się z Windows Security Center dostępnym po zainstalowaniu SP2. Wśród innych wprowadzonych w MKS_vir 2004 zmian można wymienić m.in. obsługę protokołu SSL w skanerze poczty, wyświetlanie informacji o wersji pakietu w głównym oknie skanera oraz możliwość podglądu kolejki plików w monitorze. Pojawiła się także funkcja rozpakowywania plików CHM oraz nowy moduł skanowania plików wsadowych BAT i moduł heurystycznej detekcji robaków typu Gaobot. Zarejestrowanych użytkowników z pewnościa ucieszy wprowadzenie uproszczonej obsługi numerów seryjnych przy odnawianiu licencji.

Demo programu MKS_vir 2004 można pobrać z naszego serwisu FTP.

Więcej informacji: MKS