MMO na bazie Call of Duty wkrótce?

Szef Activision na jednej z ostatnich konferencji przybliżył pewien bardzo oryginalny pomysł. Firma zastanawia się bowiem nad stworzeniem wersji MMO słynnej serii Call of Duty.

Bobby Kotick, szef Activision, wysunął pomysł z MMO na tegorocznym Morgan Stanley Technology Conference. Jego zdaniem najbliższe duże zmiany w firmie otwierają wiele nowych możliwości.

Kotickowi chodzi oczywiście o złączenie się Activision z Vivendi Games (właścicielem między innymi twórców World of Warcraft , firmy Blizzard). Według niego ostatnie lata rynku MMO to wielkie pasmo porażek większości produkcji. Tak naprawdę jest tylko parę tytułów, które przetrwało i utrwaliło się w tej bardzo wymagającej części branży.

Teraz, mając po swojej stronie tak doświadczonego gracza jak Blizzard, Activision poważnie zastanawia się nad wkroczeniem na rynek MMO. Niestety Kotick ledwie wspomniał o ewentualności stworzenia Call of Duty w wersji Massive Multiplayer Online. Nie chciał natomiast ani trochę rozszerzyć swojej myśli.

Niewykluczone jednak, iż już za niedługo usłyszymy coś więcej na temat tego interesującego projektu.


Zobacz również