MMO stworzone przez Sony rywalem World of Warcraft?

Prezes Sony Online Entertainment stwierdził, że jego firma mogłaby stworzyć grę konkurencyjną nawet dla World od Warcraft. Niestety na razie ową zapowiedź taktować należy jedynie jako wstępny komentarz.

MMO stworzone przez Sony rywalem World of Warcraft?

John Smedley, prezes Sony Online Entertainment, zasugerował, że w przyszłości na PlayStation 3 mogłaby wyjść gra typu MMO konkurująca z samym World of Warcraft. Analitycy branży komentują tą wypowiedź jako realne oświadczenie firmy o wkraczaniu poważnie na rynek MMO wraz ze swoją flagową konsolą.

Smedley w rozmowie z GameDaily.com oświadczył, że PS3 "daje olbrzymi potencjał i przewagę w tworzeniu gier typu MMO". Dodatkowo podkreśla, że w wypadku konsoli twórcy nie będą musieli zmagać się z problemami dotyczącymi chociażby jakości grafiki ponieważ żaden użytkownik PS3 nie ma zmartwień dotyczących wymagań sprzętowych kupowanej gry.

Stworzenie popularnej gry MMO miałoby być kolejnym wielkim krokiem w kierunku dominacji konsol nad ciągle niezwykle popularnymi do grania Pecetami. Na razie jednak są to jedynie wstępne plany i nie należy się spodziewać, żeby Sony ogłosiło jakiekolwiek szczegóły w najbliższym czasie.