MMS-y znad krawędzi

Pierwszy telefon z obsługą standardu EDGE już w Polsce.

Zanim pojawią się pierwsze polskie sieci trzeciej generacji UMTS, minie pewnie jeszcze sporo czasu. Już dziś można jednak kupić aparat dający przedsmak nowego.

Polscy operatorzy GSM wkrótce powinni zaoferować usługi oparte na standardzie transmisji danych EDGE, stanowiącym pomost między siecią drugiej generacji a rozwiązaniami 3G. Nokia 6220 jest jednym z pierwszych telefonów z obsługą tego standardu (a także HSCSD i GPRS) dostępnych w naszym kraju. Dzięki EDGE można uzyskać transfer na poziomie 118,4 Kb/s - dwukrotnie więcej niż w GPRS.

Nokia 6220 jest urządzeniem trójzakresowym z wyświetlaczem o 4096 kolorach oraz wbudowanym aparatem cyfrowym. Wyposażono je w przeglądarkę WAP 2.0 z obsługą XHTML, a także bardzo ciekawą funkcję sygnalizacji obecności w sieci, podobnie jak komunikatory internetowe typu Gadu-Gadu: oprócz informacji o dostępności można – zmieniając profil telefonu np. na „Spotkanie” - podać preferowany sposób kontaktu w tej chwili, za pomocą, powiedzmy, SMS lub MMS. Co więcej, funkcja ta pozwala również na natychmiastową wymianę wiadomości tekstowych (prywatny czat) bez pośrednictwa SMS/MMS.

W telefonie znalazł się też odtwarzacz wideo (np. do wiadomości MMS z klipem filmowym), radio, funkcja głośno mówiąca, klient poczty e-mail, aplikacja portfela oraz kalendarz z obsługą protokołu SyncML.

http://www.nokia.com.pl

Cena ok. 2000 zł