MP3 bez komputera

Texas Instruments wspólnie z Fraunhofer Institute wyprodukują pierwsze na świecie enkodery MP3, przeznaczone do wbudowania w przenośne urządzenia audio.

Texas Instruments i Fraunhofer Institute zamierzają produkować enkodery MP3, przeznaczone do wbudowania w przenośne urządzenia audio. Technologia opracowana przez Texas Instruments umożliwi ładowanie plików MP3 do przenośnych odtwarzaczy bez użycia peceta - bezpośrednio z urządzeń audio. Rozwiązanie to umożliwi miłośnikom muzyki "zgrywanie" utworów np. z odtwarzacza CD (lub innego źródła dźwięku) do formatu MP3 bez potrzeby używania do tego celu komputera wyposażonego w program do kodowania i muzycznych. W ramach współpracy Fraunhofer dostarczy odpowiednie oprogramowanie przystosowane do obsługi procesorów sygnałowych (DSP), produkowanych przez Texas Instruments.

Procesory DSP znajdą zastosowanie w modelach przenośnych urządzeń audio nowej generacji, zapowiadanych przez wielu producentów. Na odbywającej się w Las Vegas wystawie CES cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Firma Casio zaprezentowała nawet odtwarzacz plików muzycznych wielkości naręcznego zegarka.

Więcej informacji: www.news.com