MP3 bez komputera

Firma Panja rozpoczęła promocję urządzenia zwanego Broadband Music Player, umożliwiającego pobieranie z sieci i odtwarzanie plików MP3 bez udziału komputera.

Urządzenie o nazwie Panja BMP-100 (Broadband Music Player) służy do pobierania plików mp3 bez konieczności uruchamiania komputera. BMP-100 jest podłączane do domowego systemu hi-fi poprzez wejście audio, a łączy się z Internetem za pośrednictwem Ethernetu. Pliki mp3 są pobierane z witryny mp3.com dzięki usłudze Audio Blast, opartej na zasadzie subskrypcji.

BMP-100 odtwarza pliki z jakością bliską płytom CD. Pozwala użytkownikowi na tworzenie i zarządzanie własnymi play-listami. Dzięki opcji podłączenia do telewizora urządzeniem można sterować za pośrednictwem menu graficznego - wyświetlane są wtedy dodatkowe informacje o odtwarzanym utworze.

BMP-100 pobiera pliki bezpośrednio z sieci - nie zapisuje ich w pamięci. Oprócz ponad pół miliona różnych utworów, dostępnych dzięki subskrypcji, można też skorzystać z opcji "Artist Radio", dzięki której pobierane są wyłącznie utwory wybranego wykonawcy. Cenę BMP-100 wyznaczono na 399 USD.