MP3 dla kierowców

Brytyjska firma Empeg wyprodukowała samochodowy superodtwarzacz MP3 nowej generacji.

Brytyjska firma Empeg opracowała odtwarzacz plików MP3 nowej generacji. Pozwala on na zgromadzenie ok. 10 GB danych. Może przechować kilka tysięcy utworów skompresowanych w formacie MP3. Dzięki temu nawet w czasie najdłuższej podróży nie będziemy musieli słuchać dwa razy tej samej piosenki. Urządzenie można tak zaprogramować, aby utwory odtwarzane były według listy utworów, nazw zespołów, czasu nagrania, rodzaju muzyki bądź losowo. Odtwarzaniem zarządza wbudowany, popularny w większość urządzeń przenośnych, procesor StrongARM.

Urządzenie wielkością jest zbliżone do samochodowego radia. Współpracuje z komputerami wyposażonymi w system Windows i Linux. Po jego podłączeniu do komputera możliwe jest przekopiowanie do odtwarzacza utworów zgromadzonych na dysku lub płytach CD. Potrzebne do tego oprogramowanie można bezpłatnie pobrać z internetowej witryny firmy.

Cena odtwarzacza o pojemności 10 GB wynosi 1500 USD. Firma obecnie pracuje nad urządzeniem o pojemności 28 GB, które umożliwi zapisanie 476 godz. muzyki. Empeg już dziś zaprasza klientów do zapisania się na listę oczekujących na zakup.

Więcej informacji: www.empeg.com/