MP3 dla sportowców

Sony zaprezentowała nowe modele cyfrowych odtwarzaczy muzyki z serii Vaio Music Clip, zaprojektowane z myślą o osobach uprawiających sport.

Sony przedstawiła nowe cyfrowe odtwarzacze muzyki z serii Vaio Music Clip, które zostały zaprojektowane na potrzeby osób uprawiających sport. Pierwsze z urządzeń to odtwarzacz MC-P11W powstały na bazie innego produktu Sony, MC-P10. Od swego poprzednika różni się głównie wielkością. MC-P11W ma też większe przyciski i waży 60 gramów, podczas gdy waga modelu MC-P10 wynosiła 48 gramów. Urządzenie jest wodoodporne i dlatego może być używane przez pływaków albo narciarzy. Odtwarzacz dzięki specjalnemu paskowi może być przymocowany do ramienia użytkownika. Bateria używana w MC-P11W wystarcza na 5 godzin pracy urządzenia. Drugie urządzenie to ważący 125 gramów odtwarzacz MC-HP1, mieszczący się w niewielkiej obudowie przymocowanej bezpośrednio do pary słuchawek - do tego odtwarzacza nie jest dołączony żaden przewód.

Odtwarzacze mogą być podłączane do komputera PC poprzez port USB. Wraz z produktami Sony dostarcza pakiet oprogramowania do zarządzania plikami z muzyką i przesyłania nagrań między odtwarzaczem a PC. Obydwa modele mogą odtwarzać muzykę nie tylko w formacie MP3, ale również w ATRAC3, który jest standardem kompresji audio zaprojektowanym przez Sony i używanym w odtwarzaczach MiniDisc, a także w japońskiej telewizji satelitarnej. Wbudowana pamięć 64 MB pozwala na zapis ok. 60 minut muzyki MP3 przy kodowaniu 128 Kb/s albo ATRAC3 - 132 Kb/s. Posługując się kompresją ATRAC3 przy kodowaniu 66 Kb/s, można zapisać w pamięci ok. 2 godzin muzyki. Obydwa modele kosztują ok. 330 USD.


Zobacz również