MP3 i Wi-Fi w jednym

Aireo - to nazwa nowego przenośnego odtwarzacza plików MP3, zaprezentowanego przez firmę SoniqCast. Na tle setek produktów tego typu, Aireo wyróżnia się obsługą standardu Wi-Fi - pozwala to na bezprzewodową synchronizację plików muzycznych zapisanych na dysku odtwarzacza z zawartością dysku komputera PC.

W Aireo zastosowano miniaturowy twardy dysk firmy Cornice o pojemności 1,5 GB. Urządzenie sprzedawane jest w komplecie z oprogramowaniem do synchronizowania danych. Po jego zainstalowaniu, za każdym razem, gdy Airo znajdzie się w zasięgu huba Wi-Fi, do którego podłączony jest również komputer, następuję synchronizacja plików (jeśli na dysku komputera pojawiły się nowe nagrania, są one automatycznie kopiowane na dysk odtwarzacza).

MP3 i Wi-Fi w jednym

Aireo

Aireo odtwarza większość popularnych formatów audio - w tym m.in. MP3 oraz WMA (Windows Media Audio). Przedstawiciele SoniqCast zapowiadają, że w przyszłości zamierzają udostępniać uaktualnienia firmware'u urządzenia - tak, by mogło ono np. odtwarzać zabezpieczone przed kopiowaniem pliki, sprzedawane za pośrednictwem internetowych sklepów muzycznych.

Odtwarzacz wyposażony jest również w tuner oraz nadajnik radiowy (ten drugi umożliwia transmitowanie nagrań odtwarzanych za pomocą Aireo do odbiornika radiowego) oraz czytnik kart pamięci flash. Cenę urządzenia ustalono na 300 USD.

Więcej informacji:

http://www.soniqcast.com