MP3 i Wi-Fi w jednym

Aireo - to nazwa nowego przenośnego odtwarzacza plików MP3, zaprezentowanego przez firmę SoniqCast. Na tle setek produktów tego typu, Aireo wyróżnia się obsługą standardu Wi-Fi - pozwala to na bezprzewodową synchronizację plików muzycznych zapisanych na dysku odtwarzacza z zawartością dysku komputera PC.

W Aireo zastosowano miniaturowy twardy dysk firmy Cornice o pojemności 1,5 GB. Urządzenie sprzedawane jest w komplecie z oprogramowaniem do synchronizowania danych. Po jego zainstalowaniu, za każdym razem, gdy Airo znajdzie się w zasięgu huba Wi-Fi, do którego podłączony jest również komputer, następuję synchronizacja plików (jeśli na dysku komputera pojawiły się nowe nagrania, są one automatycznie kopiowane na dysk odtwarzacza).

Aireo

Aireo

Aireo odtwarza większość popularnych formatów audio - w tym m.in. MP3 oraz WMA (Windows Media Audio). Przedstawiciele SoniqCast zapowiadają, że w przyszłości zamierzają udostępniać uaktualnienia firmware'u urządzenia - tak, by mogło ono np. odtwarzać zabezpieczone przed kopiowaniem pliki, sprzedawane za pośrednictwem internetowych sklepów muzycznych.

Odtwarzacz wyposażony jest również w tuner oraz nadajnik radiowy (ten drugi umożliwia transmitowanie nagrań odtwarzanych za pomocą Aireo do odbiornika radiowego) oraz czytnik kart pamięci flash. Cenę urządzenia ustalono na 300 USD.

Więcej informacji:

http://www.soniqcast.com


Zobacz również