MP3 na 6GB

Producent przenośnych urządzeń firma Archos zaprezentowała swój najnowszy produkt MP3 pozwalający na odtwarzanie i nagrywanie muzyki na 6GB dysku twardym.

Jukebox Recorder Archosa waży zaledwie 0,4 kg i jest niewiele większy od karty kredytowej, a przy tym pozwala zapisać do 100 godzin muzyki o wysokiej jakości lub 500 godzin dźwięków nagranych z zewnątrz. Nagrywanie możliwe jest praktycznie z każdego analogowego lub cyfrowego urządzenia włączając w to radio czy odtwarzacz CD lub wbudowany mikrofon. 'Nasz nowy produkt otwiera nowy rozdzial w produkcji urządzeń MP3, gdyż jako pierwszy umożliwia kodowanie w formacie MP3 w czasie rzeczywistym', powiedział szef Archos Technologies Henri Crohas.

Produkt Archosa posiada możliwość połączenia z komputerem za pomocą portu USB, po czym zostaje rozpoznany jako dodatkowy dysk w komputerze stacjonarnym, dzięki czemu kopiowanie plików z prędkością od 128Kbps do 160Kbps odbywa się na zasadzie 'drag & drop' i z udziałem dołączonego oprogramowania MusicMatch. Samo urządzenie posiada wbudowany wyświetlacz LCD, dzięki któremu mamy pełną kontrolę nad procesem odtwarzania oraz przycisk bezpośredniego dostępu przy wyborze żródła nagrywania i regulacji głośności. Jukebox Recorder wymaga Mac OS 8.6 lub wersji późniejszej komputera iMac bądź G3. Produkt można już zamawiać w cenie 349,99 USD, a jego pierwsze dostawy rozpoczynają się już dziś.

www.archos.com


Zobacz również