MP3 na... ekranie telewizora

Japońska firma Takara zaprezentowała urządzenie, które z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy podczas odtwarzania muzyki za pomocą programowego odtwarzacza włączają tzw. wizualizacje. Najnowszy produkt Takary - Music Player Television - umożliwia posiadaczom przenośnych odtwarzaczy audio wyświetlanie takich wizualizacji na ekranie telewizora.

Takara Music Player Television

Takara Music Player Television

Music Player Television (MPTV) podłącza się do odtwarzacza MP3 (poprzez gniazdko słuchawkowe) i do telewizora - standardowym kablem RCA. Dzięki temu możliwe jest słuchanie muzyki zapisanej na dysku odtwarzacza za pośrednictwem głośników telewizora - w tym czasie na jego ekranie będzie wyświetlana zsynchronizowana z muzyką wizualizacja.

Urządzenie będzie stosunkowo tanie - wedle zapowiedzi producenta, jego pierwsza wersja, która pojawi się na japońskim rynku w lutym przyszłego roku, kosztować będzie najwyżej 34 USD. Ta wersja będzie wyposażona w pięć różnych wizualizacji - przedstawiciele Takary zapowiadają jednak, że pracują już nad kolejną generacją urządzenia - najważniejszą innowacją ma być w niej możliwość instalowania dodatkowych wizualizacji (np. pobranych z Internetu).

Produkt Takary ma być zgodny z wszystkimi dostępnymi na rynku przenośnymi odtwarzaczami audio.


Zobacz również