MP3: w domu i na spacerze

DigMedia zaprezentowała stacjonarny odtwarzacz CD Audio i MP3 wyposażony w moduł SoulMate pełniący funkcje odtwarzacza przenośnego.

Wkrótce na rynku pojawi się nowy produkt firmy DigMedia - stacjonarny odtwarzacz MusicStore, dzięki któremu będzie można przechowywać zawartość albumów CD w postaci MP3, nie obciążając przy tym zasobów komputera domowego. Ponadto w zestawie znajdzie się moduł SoulMate, który jest dedykowanym odtwarzaczem przenośnym. Do MusicStore można podłączyć dowolny zestaw głośników ze wzmacniaczem. Po włożeniu do urządzenia płyty CD Audio, jej zawartość podczas odtwarzania zostanie automatycznie przekonwertowana do postaci plików MP3, które są zapisywane na wbudowanym dysku twardym o pojemności 6,4 GB.

Urządzenie opracowano z myślą o ochronie praw autorskich. Moduł przenośny jest jednocześnie swego rodzaju kluczem do utworów zapisanych na dysku MusicStore - gdy zostanie usunięty z gniazda pliki, które znajdują się w jego pamięci, przestają być dostępne na urządzeniu stacjonarnym. Dopiero po włożeniu SoulMate we właściwe miejsce, znów będzie możliwe odtwarzanie wszystkich zapisanych na dysku urządzenia utworów.

Urządzenie ma pojawić się na rynku amerykańskim w połowie lipca w cenie 499 USD.


Zobacz również