MP3 w eterze

Amerykańska firma TuneTo.com opracowała technologię strumieniowych transmisji muzycznych w sieciach bezprzewodowych.

Amerykańska firma TuneTo.com ogłosiła, iż rozpocznie sprzedaż licencji na technologię strumieniowych transmisji audio poprzez sieci bezprzewodowe. Opracowany przez firmę system transmisji plików audio jest obecnie przystosowany do sieci opartych na technologii CDPD, oferujących szybkość przesyłu danych na poziomie 19,2 Kb/s. W Stanach Zjednoczonych działają już takie metropolitalne sieci w zasięgu których znajduje się około 160 mln użytkowników. Pierwszy publiczny pokaz technologii opracowanej przez TuneTo.com odbędzie się za dwa dni podczas wystawy Streaming Media West w San Jose.

"Bezprzewodowe transmisje strumieniowe są tym, na co z niecierpliwością czekało wielu użytkowników, ponieważ nikt nie oferował takich usług. Dotychczas specjaliści z branży przewidywali, że tego typu usługi pojawią się na rynku za około 3-5 lat. TuneTo.com dysponuje odpowiednią technologią już dzisiaj, mogąc dostarczać muzykę poprzez sieci bezprzewodowe" - powiedział Tim Bratton, prezes TuneTo.com.

Firma zapewnia, iż opracowany przez nią system jest w pełni skalowalny i może być zaimplementowany w sieciach działających z wykorzystaniem technologii CDPD, GPRS, CDMA czy też systemach trzeciej generacji. Platforma TuneTo.com obsługuje przekazy w technologii Windows Media, Real Audio, MP3, AAC. Jest również przystosowana do obsługi wideo.

Więcej informacji: www.tuneto.com/