MP3 w hałasie - już nie musisz podkręcać głośności

Ósmego września bieżącego roku Matsushita ma zamiar zaprezentować odtwarzacz MP3 noszący oznaczenie SV-SD800N. Dzięki wbudowanemu w słuchawki mikrofonowi potrafi on rozpoznawać i skutecznie niwelować hałas, który mógłby przeszkadzać użytkownikowi w cieszeniu się muzyką.

SV-SD800N to odpowiedź na narzekania ludzi, którzy musieli jechać obok melomanów podkręcających maksymalnie głośność przenośnych odtwarzaczy MP3, aby muzyka miała szansę przebić się przez dobiegające z otoczenia hałasy.

Awangardowość urządzenia Matsushity polega na tym, że szum ma być wychwytywany przez mikrofon i przekazywany do szybkiego procesora DSP. Ten błyskawicznie wytwarza fale stanowiące lustrzane odbicie hałasu i wplata je w odtwarzaną muzykę. Dzięki temu posiadacz SV-SD800N nie musi podkręcać głośności, by rozkoszować się dźwiękami płynącymi ze słuchawek.

Urządzenie ma kosztować równowartość ok. 525 złotych. Zdaniem przedstawicieli Matsushity, działanie systemu redukującego szumy jest dużo lepsze niż w przypadku urządzeń firm konkurencyjnych, w tym np. Sony.

SV-SD800N jako nośnik danych używa kart pamięci. Sprzęt obsługuje formaty AAC, MP3 i WMA.