MP3 w komórce

Wkrótce, aby słuchać muzyki podczas spaceru, wysłużonego walkmana będziemy mogli pozostawić w domu. Do kieszeni włożymy bowiem... telefon komórkowy.

Ericsson poinformował, iż produkowane przez niego telefony komórkowe wkrótce zostaną wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Firma zapowiada, że uzupełni funkcje aparatów możliwością instalowania specjalnych cartridge'y, pozwalających na odtwarzanie plików MP3 czy słuchanie radia. Opracowano także moduł wykorzystujący technologię Bluetooth, który umożliwia bezprzewodowe połączenie i wymianę danych między telefonem a komputerami PC i palmtopami. Na przeszkodzie w upowszechnieniu tego rozwiązania może stać fakt, iż poszczególne moduły (cartridge) nie będą wymienialne między różnymi modelami telefonów produkowanych przez firmę.

"Jeśli korzystanie z różnych modułów będzie w jakikolwiek sposób uciążliwe dla klientów czy utrudni im wybór konkretnego aparatu komórkowego, to prawdopodobnie połączymy wszystkie te funkcje bezpośrednio w telefonie" - powiedział Chris Farrell z Ericssona.

Nowe produkty mają się pojawić na rynku w połowie 2000 r. Odtwarzacz MP3 zostanie wyposażony w 32 MB pamięci i mechanizm samoczynnego wyłączania się podczas rozmowy telefonicznej. Użytkownik otrzyma także specjalną , służącą do połączenia aparatu z komputerem.

Więcej informacji: www.news.com