MP3 z domowego stereo

Firma Voyetra Turtle Beach opracowała AudioTron: przystawkę do domowego sprzętu audio, która współpracuje z komputerem i odtwarza cyfrowe pliki dźwiękowe.

Voyetra Turtle Beach na konferencji WinHEC zaprezentowała system umożliwiający połączenie komputera PC z domowym sprzętem stereo. Urządzenie zwane AudioTron jest podłączane do zestawu audio oraz do komputera. Jeśli PC znajduje się w znacznej odległości od sprzętu "grającego" (np. zainstalowany jest w innym pokoju czy na innym piętrze domu), do połączenia można wykorzystać domową linię telefoniczną. Służy do tego specjalna karta do komputera, która wykorzystuje instalację telefoniczną jako lokalną minisieć komputerową (standard Home PNA 2.0). AudioTron zdalnie skanuje dysk twardy w poszukiwaniu plików Windows WMA i MP3.

Wykorzystując pilota albo przyciski w odtwarzaczu stereo, AudioTron umożliwia odsłuchiwanie plików dźwiękowych zapisanych na twardym dysku, tworzenie list utworów, opcję odtwarzania przypadkowego i wyświetlanie tytułów utworów. AudioTron ma pojawić się w sprzedaży jesienią br., a jego cena wynosić będzie 250-500 USD.


Zobacz również