MP3 z fabryk Intela

Pocket Audio Player - odtwarzacz MP3 od Intela.

Intel zaprezentuje dziś swoje najnowsze dzieło, przeznaczone bezpośrednio na rynek konsumencki. Po serii zabawek dysponujących możliwością podłączenia do komputera, kamer cyfrowych, klawiatur i myszy, nadszedł czas na przenośny odtwarzacz MP3. Urządzenie o nazwie Intel Pocket Audio Player posiada wbudowane radio i 128 MB pamięci Flash. Dwukrotne zwiększenie pamięci w stosunku do większości innych odtwarzaczy na rynku było możliwe dzięki wykorzystaniu pamięci StrataFlash, opracowanej w laboratoriach Intela. Dwie baterie AA zapewniają do 10 godzin ciągłej pracy. To znakomity rezultat, zważywszy że pamięć może pomieścić ok. 4 godzin nagrań muzycznych.

Oprócz możliwości odtwarzania plików MP3, urządzenie rozpoznaje format Windows Media Audio. W przyszłości zaś będzie możliwe dokonanie upgrade'ów, dzięki którym Audio Player będzie mógł odtwarzać także inne, nowe formaty plików. Do zestawu dołączone są słuchawki. Chętni będą mogli dokupić dodatkowy, specjalny zestaw akcesoriów, w którego skład wejdzie adapter przeznaczony do zamontowania w samochodzie, futerał, akumulatorki, kable do głośników i zestaw dokujący do wieży stereo.

Odtwarzacz znajdzie się w sprzedaży 1 lutego w cenie 299 USD. W połączeniu z zestawem akcesoriów jego cena będzie wynosić 349 USD. Same akcesoria będą kosztowały 59 USD.