MPEG i DVD za jednym zamachem

W ofercie firmy Canopus znalazło się kolejne, niezwykle pożyteczne narzędzie o nazwie MPEGcraft DVD. Aplikacja ta łączy w sobie edytor plików MPEG-1 i MPEG-2 oraz program do authoringu DVD.

MPEGcraft DVD to między innymi wysokiej jakości edytor, który pozwala na dokładne cięcie, łączenie oraz "mieszanie" ze sobą plików MPEG-1 oraz MPEG-2, zachowując przy tym ich oryginalną jakość. Na uwagę zasługuje fakt, iż ponownie renderowane są jedynie te fragmenty plików, które poddawane są edycji. Gdy już dokonamy wszelkich wymaganych zmian, zawarte w MPEGcraft DVD mechanizmy authoringu DVD pozwalają na natychmiastowe zapisanie wyniku pracy na nośniku DVD lub wygenerowanie odpowiedniego systemu plików DVD-Video dla późniejszego procesu authoringu. Do dyspozycji użytkownika oddano ponadto możliwość dzielenia materiału na rozdziały oraz funkcję ciągłego odtwarzania (zapętlonego), która szczególnie może się przydać w różnego typu kioskach multimedialnych i punktach informacyjnych.

MPEGcraft DVD obsługuje również sprzętowy kodek Storm Encoder zawarty w DVStorm2 – rozwiązaniu do nieliniowej edycji wideo. Umożliwia to kodowanie w rzeczywistym czasie plików MPEG prosto z linii czasowej MPEGcraft DVD i umieszczanie ich na nośniku DVD dzięki zastosowaniu nagrywarek DVD-R / DVD-RW. Kolejną niezwykle przydatną funkcją MPEGcraft DVD jest opcja To MPEG Tool, odpowiadająca między innymi za kodowanie plików DV AVI do MPEG. Cenę MPEGcraft DVD ustalono na 99 USD.

Więcej informacji: http://www.canopus.uk.com


Zobacz również