MPro 150 - projektor do kieszeni

Firma 3M rozpoczęła sprzedaż nowego "kieszonkowego" projektora MPro 150 Pocket Projector. Urządzenie zostało wycenione na 350 funtów.

Testy PC Worlda - projektory

MPro 150 - projektor do kieszeni

MPro 150 Pocket Projector

MPro 150 Pocket Projector został po raz pierwszy zaprezentowany na styczniowych targach CES. Jest to następca wprowadzonego do sprzedaży w tamtym roku modelu 120. Urządzenie cechuje się niewielkimi wymiarami (130 x 60 x 24 mm) i niską wagą (160 gramów). Korzysta z diod LED i pozwala na wyświetlanie obrazu (o maksymalnej przekątnej wynoszącej 50 cali i jasności sięgającej 15 ANSI Lumenów)) w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Dysponuje ponadto pamięcią flash o pojemności 1 GB (można ją rozbudować poprzez karty formatu microSD o pojemności 2 GB) i potrafi otworzyć pliki audio/wideo, MS Word, Excel, PowerPoint oraz PDF.

Miniaturowy projektor można podłączyć do źródła sygnału wideo za pomocą dostarczanych wraz z nim kabli VGA i RCA. Oczywiście możemy go również podłączyć do komputera za pomocą kabla USB. Producent wyposażył sprzęt dodatkowo w statyw i (opcjonalnie) w adapter dla iPoda oraz ładowarkę samochodową.

Warto też wspomnieć, że sprzęt posiada własne zasilanie - akumulator pozwalający mu na dwie godziny pracy.

MPro 150 Pocket Projector został wyceniony na 350 funtów co daje po przeliczeniu około 1520 zł.