MS Office 12 - zmiana nazwy

Microsoft zdecydował, że kolejna wersja pakietu aplikacji biurowych MS Office (do tej pory znana pod roboczą nazwą Office 12) będzie się nazywała Microsoft Office 2007 - poinformował w swoim blogu jeden z testerów koncernu.

To nie koniec nowości: przemianowany zostanie bowiem nie tylko cały pakiet, ale także poszczególne aplikacje, wchodzące w jego skład - do nazwy każdej z nich zostanie dodane słowo Office. Dla przykładu: nowa wersja edytora tekstu Microsoftu nie będzie się nazywała Microsoft Word, lecz 'Microsoft Office Word'.

O zmianie nazwy poinformował w swoim blogu Steven Bink - jeden z zarejestrowanych testerów Microsoftu. Z jego relacji wynika, że już podczas ostatniej konferencji IT Forum Microsoft prezentował wersję kolejnego Office'a oznaczoną jako MS Office 2007.

Informacja ta nie została na razie oficjalnie potwierdzona przez Microsoft - przedstawiciele koncernu mówią, że MS Office 2007 jest jedną z rozważanych nazw. Z ich zapowiedzi wynika też, że kolejna wersja pakietu biurowego zostanie udostępniona użytkownikom w drugiej połowie bieżącego roku.

Więcej informacji: blog Stevena Binka.