MS: "Win XP mógłby być lepszy, Longhorn taki będzie"

Pracownicy Microsoft skrytykowali wczoraj (podczas konferencji WinHEC) niektóre, znane z systemu Windows XP, rozwiązania - dotyczące przede wszystkim pracy w sieci oraz obsługi sprzętu. Zapowiedzieli również, że w Longhornie wszystkie te kwestie zostaną rozwiązane wręcz wzorowo...

Według deklaracji przedstawicieli koncernu, Longhorn ma zawierać cały zestaw nowych technologii, które usprawniać będą korzystanie z bezprzewodowych sieci, podłączanie urządzeń sieciowych, czy też korzystanie z dostępnych w Internecie materiałów multimedialnych (dzięki stałemu monitorowaniu przepustowości łącza).

Aby plany Microsoftu mogły zostać wprowadzone w życie, niezbędna jest jednak współpraca producentów sprzętu - dlatego też przedstawiciele koncernu apelowali podczas WinHEC o wsparcie dla ich pomysłów. Rzecz dotyczy przede wszystkich technologii Windows Connect Now, Qwave oraz usług sieciowych dla urządzeń.

Windows XP nie jest ideałem...

"W przeszłości nie byliśmy tak systematyczni, jak powinniśmy być. Tworzyliśmy rozwiązania bez ustalonego z góry planu, co niekiedy powodowało problemy" - tłumaczył podczas swojego wystąpienia na WinHEC Jawad Khaki z Microsoftu. "W Longhornie znajdą się technologie nowej generacji, które zapewnią użytkownikom np. w pełni automatyczne podłączanie komputera do sieci" - zapewniał Khaki.

Przedstawiciele Microsoftu zademonstrowali m.in. błyskawiczne przygotowanie bezprzewodowej sieci z wykorzystaniem notebooka z zainstalowanym Longhornem, bezprzewodowego routera oraz kamery firmy D-Link (rzecz jasna, również bezprzewodowej). Cały proces sprowadził się do skorzystania z kreatora Windows Connect Now - przedstawiciele koncernu zapowiadają, że jest on na tyle prosty w obsłudze, że nawet mniej zaawansowani użytkownicy poradzą sobie z uruchomieniem sieci.

Qwave - multimedia bez problemu

Podczas prezentacji przedstawiono również technologię o nazwie Qwave - która ma być przydatna dla osób często korzystających z udostępnionych na stronach WWW materiałów multimedialnych. System ten na bieżąco monitoruje obciążenie łącza - jeśli zdarzy się, że użytkownik będzie np. chciał skorzystać ze strumieniowej transmisji audio lub wideo, a przepustowość łącza będzie w danej chwili zbyt mała, to Qwave zaproponuje wybranie materiału gorszej jakości (który będzie wymagał łącza o mniejszej przepustowości).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: