MS Windows obchodzi 25-lecie

Wielkimi krokami zbliżają się 25. urodziny MS Windows. Wersja 1.0 była graficzną nakładka na system MS-DOS, która pozwalała na pracę w kilku programach jednocześnie. Stanowiła podstawę dla rozwoju całej rodziny Windows, z której korzysta dziś 91% wszystkich internautów.

25-lecie MS Windows to świetna okazja, by przypomnieć sobie, jak zapowiadano nową rodzinę produktów, która w krótkim czasie odmieniła świat komputerów. Poniższy artefakt zeskanował i umieścił na swoim blogu Ray Ozzie.

" BELLEVUE, WA - 20 LISTOPADA, 1985 - Firma Microsoft zapowiedziała dziś detaliczną wysyłkę środowiska operacyjnego Microsoft Windows do sprzedawców i dystrybutorów.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Microsoft Windows poszerza właściwości systemu operacyjnego DOS, a przy tym jest kompatybilny z większością istniejących aplikacji, które działają pod DOS-em. Windows pozwala użytkownikom zintegrować wykonywane przez nich zadania z ich komputerami poprzez umożliwienie funkcji pracy z kilkoma programami w jednym czasie i łatwego przełączania pomiędzy nimi - bez konieczności wyłączania i restartowania pojedynczych aplikacji. W dodatku, zapewnia solidne podstawy dla nowej generacji aplikacji.

Windows zapewnia bezprecedensową moc użytkownikom na dziś oraz podstawy do rozwoju sprzętu i oprogramowania na najbliższe kilka lat - powiedział Bill Gates, prezes Microsoftu - To wyjątkowe oprogramowanie zaprojektowane dla poważnych użytkowników PC, którzy wysoko cenią sobie produktywność, jaką uzyskać mogą z komputerów."

Co ciekawe, w reklamie MS Windows 1.0 udział wziął obecny prezes firmy, Steve Ballmer.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: