MS walczy z Y2K

Gdy nadejdzie rok 2000, problemy Microsoftu staną się Twoimi problemami.


Gdy nadejdzie rok 2000, problemy Microsoftu staną się Twoimi problemami. Nic w tym dziwnego: ten gigant oprogramowania ma spory udział w błędach związanych ze zmianą daty. Z tego też powodu oferuje darmowe narzędzia do likwidacji zagrożeń.

WTYCZKI Y2K DO EXCELA.

Microsoft wprowadził trzy dodatkowe kreatory, które mają pomóc w występujących problemach z datami. Owe kreatory m.in. zmieniają format wszystkich dat w arkuszu na czterocyfrowy i ostrzegają, gdy wprowadzasz daty o niejasnych wartościach wieku. Dodatki Microsoftu są warte ściągnięcia, ale nie oczekuj od nich, że wyłapią każdy błąd. Na przykład, żaden z nich nie zwraca uwagi na lata wprowadzone jako dwucyfrowe liczby całkowite (a nie daty). Kreatory dostępne są na witrynie Microsoftu pod adresem support.microsoft.com/support/kb/articles/q176/9/43.asp.

ANALIZATOR PRODUKTU Y2K.

Był niedostępny do testów w momencie pisania tego artykułu. Ma sprawdzać system operacyjny (jeśli jest to NT 4.0, Windows 95 lub 98) i aplikacje (Office 95 bądź 97), a następnie instalować wszelkie poprawki, jakie są potrzebne do przygotowania się na sądny dzień. Y2K Product Analyzer będzie dostępny na witrynie roku 2000 Microsoftu.

Y2K RESOURCE CD.

Jeśli spędzasz mnóstwo czasu na internetowej stronie Y2K Microsoftu, to CD-ROM daje szybki dostęp do informacji, które w innym wypadku musiałbyś ściągać z witryny firmy. Tym, co tracisz, jest oczywiście aktualność, ponieważ Resource CD jest aktualizowany jedynie co kwartał. Microsoft obiecuje, że druga wersja płyty, która ma się teraz pojawić, zawierać będzie wtyczki Y2K Excela i program Product Analyzer.

ATUALIZACJA WINDOWS 98 DO ROKU 2000.

Niespodzianka - Windows 98 ma problemy Y2K! Microsoft oferuje w Sieci poprawkę, która naprawia 11 z nich. Aby ją pobrać, należy wejść na stronę WWW Windows Update (wybierz StartĄWindows Update). Kłopoty są prawie niezauważalne (jeden pojawia się, gdy uruchamiasz komputer ăw konkretnym ułamku sekundy, gdy zmienia się dataÓ), lecz inny błąd może spowodować nieprawidłowe wpisy w rejestrze zdarzeń apletu Telefonu. Warto mieć tę bezpłatną aktualizację chociażby po to, by czuć się bezpieczniej.