MSI 740GTM-P23 - płyta micro-ATX dla procesorów AMD

Firma MSI zaprezentowała nową płytę główną przeznaczoną do współpracy z procesorami AMD. Urządzenia, które zostało wykonane w formacie micro-ATX, nosi oznaczenie 740GTM-P23 i dysponuje zintegrowanym układem graficznym Radeon HD 2100.

PC World Testy - płyty główne AMD (AM2/AM2+).

Najnowsza płyta MSI - model 740GTM-P23 - została wykonana w formacie micro-ATX i korzysta z chipsetu 740G. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z procesorami firmy AMD (oddaje do ich dyspozycji gniazdo AM2/AM2+) i dysponuje dwoma slotami pamięci DDR2-1066, zintegrowanym układem graficznym Radeon HD 2100, slotem PCI-Express x16, sześcioma złączami SATA 3.0 Gb/s, 6-kanałowym dźwiękiem, kartą Gigabit Ethernet oraz możliwością podłączenia do wyświetlacza za pomocą wyjścia analogowego D-Sub. Warto też wspomnieć, że nowość korzysta z technologii Active Phase Switching (APS).

Active Phase Switching (APS)

"APS przełącza liczbę faz zasilających w zależności od obciążenia procesora. Z mniejszą ilością faz system działa bardziej wydajnie przy mniejszym obciążeniu procesora. APS nie jest tylko zarządzany przy użyciu GreenPower Center, ale także z poziomu BIOS'u.(...)APS nie tylko kontroluje zasilanie procesora, ale także dwufazowe zasilanie magistrali QPI oraz dwufazowe zasilanie pamięci i chipsetu".

Płyta wkrótce trafi do sprzedaży. Jej cena nie powinna przekroczyć 45 euro.

Zdjęcia urządzenia dostępne są pod tym adresem.