MSI Alpha 15 - nowy laptop dla graczy z Radeonem RX 5500 i Ryzenem 7

AMD wraca do gry. Najnowszy laptop od MSI posiada topowe podzespoły oraz ekran FreeSync.

AMD zaprezentowało wczoraj nowe układy graficzne z niższej półki cenowej. Radeon RX 5500 dostępny jest w dwóch wersjach - desktopowej oraz mobilnej. Obie posiadają wszystkie funkcje znane z droższych modeli RX 5700 i RX 5700 XT. Co ciekawe najnowsze karty graficzne zadebiutują najpierw w gotowych komputerach stacjonarnych i laptopach, a dopiero później pojawią się w wolnej sprzedaży jako część.

MSI Alpha 15 - nowy laptop dla graczy z Radeonem RX 5500 i Ryzenem 7

Źródło: MSI

Pierwszym komputerem z układem AMD Radeon RX 5500 jest laptop gamingowy MSI Alpha 15. W środku oprócz nowej karty graficznej znalazło się miejsce dla procesora Ryzen 7 3750H oraz ekranu FreeSync o częstotliwości 144 Hz, który wraz z mocnymi podzespołami zapewni płynną rozgrywkę. Notebook pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Cena detaliczna w Stanach Zjednoconych wynosi 999 dolarów za konfigurację z 8 GB pamięci operacyjnej oraz 1099 dolarów za droższy model z 16 GB RAM'u.

Patrząc na konkurencyjne komputery przenośne z kartami od Nvidii, AMD wycenił swoje układy bardzo konkurencyjnie. Producent twierdzi, że mobilny RX 5500 jest szybszy od GTX'a 1650, który jest powszechnie stosowany w tańszych laptopach gamingowych. Niestety nie mieliśmy jeszcze możliwośći zweryfikowania tych informacji.

MSI Alpha 15 - nowy laptop dla graczy z Radeonem RX 5500 i Ryzenem 7

Źródło: MSI

MSI poza podzespołami chwali się również systemem Dynaudio Giant Speaker. Specjalnie zaprojektowane głośniki zajmują prawie jedną czwartą powierzchni obudowy i mają zapewniac imponujący dźwięk przestrzenny, który będzie czysty nawet przy maksymalnej głośności.

W ramach promocji każdy użytkownik, który zdecyduje się na zakup MSI Alpha 15 dostanie w promocji pakiet AMD Raise the Game. Pozwala on otrzymać bezpłatną kopię Ghost Recon Brakpoing lub Borderlands 3.

MSI Alpha 15 - nowy laptop dla graczy z Radeonem RX 5500 i Ryzenem 7

Źródło: MSI

Poniżej pełna specyfikacja techniczna MSI Alpha 15:

  • Procesor: AMD - w najwyższej konfiguracji Ryzen 7 3750H
  • Karta Graficzna: AMD Radeon RX 5500M z 4 GB pamięci GDDR6
  • Wyświetlacz: 15,6 calowy panel IPS o rozdzielczości Full HD z cienkimi ramkami i obsługą technologii FreeSync, dostępna konfiguracja bez FreeSync
  • Klawiatura: Opcjonalna klawiatura SteelSeries z podświetleneim RGB
  • Pamięć masowa: 1 gniazdo Combo M.2 SSD (NVMe PCIe Gen 3/SATA), 1 x 2,5 calowy dysk twardy
  • Dźwięk: Hi-Res Audio, Giant Speaker (2 x 2 W), Nahimic 3