MSI G45M Digital - płyta Micro-ATX z technologią DrMOS

Firma MSI wzbogaciła swoją ofertę nową płytą główną o oznaczeniu G45M Digital. Przedstawiciele producenta twierdzą, iż jest to pierwsza na świecie płyta w formacie Micro-ATX, która może się pochwalić technologią DrMOS. Urządzenie z powodzeniem może być wykorzystane do budowy domowego centrum rozrywki - dysponuje bowiem zintegrowanym układem graficznym X4500HD oraz odpowiednim zestawem wyjść.

Najnowsza płyta główna firmy MSI, w odróżnieniu od płyt w standardowym rozmiarze takich jak MSI X48 Platinum, Asus P5Q3 Deluxe Wi-Fi i Foxconn Blackops, została wykonana w formacie Micro-ATX - jej wymiary to 244 x 225 mm. Urządzenie, które przeznaczone jest do współpracy z 45-nanometrowymi procesorami Intela (Intel Extreme/Quad/Duo) wyposażone zostało w chipset Intel G45/ICH10R pozwalający na skorzystanie z zintegrowanego układu graficznego X4500HD (wspiera DirectX 10 Shader Model 4.0 i obsługuje wyjścia HDMI, DVI, D-Sub). Sprzęt jako pierwszy na świecie (tak przynajmniej twierdzi jego producent) może się pochwalić energooszczędnym układem scalonym DrMOS.

"Technologia DrMOS została zaprojektowana tak, aby zapewnić jak największe oszczędności energii i utrzymać jak najniższą temperaturę pracy płyty głównej. Jest ona wyposażona w trzy niezwykłe cechy: GreenPower dla oszczędności energii, XpressCool dla braku hałasu i efektywnego rozpraszania ciepła, RapidBoost dla wysokiej wydajności przetwarzania danych. Gdy system pracuje w pełnym obciążeniu sprawność sekcji zasilania procesora (CPU PWM) sięga 93%, co zapewnia niezwykle stabilne dostarczanie energii oraz niską temperaturę pracy układu. DrMOS potrafi obniżyć temperaturę aż o 16 stopni w porównaniu do standardowych rozwiązań. Co więcej, temperatura ta jest utrzymywana przez cały czas, nie rośnie skokowo i operacja ta nie powoduje zwiększenia głośności całego systemu" - czytamy w informacji prasowej.

MSI G45M Digital - płyta Micro-ATX z technologią DrMOS

MSI G45M Digital

Nowość dysponuje ponadto 8-kanałową kartą dźwiękową, obsługą pamięci DDR2 800 (możliwość rozbudowy do 16 GB), sześcioma złączami SATA 3.0 Gb/s, złączem eSATA, slotem PCI-E 2.0 x16 (wsparcie dla ATI CrossFireX), slotem PCI-E x1 oraz dwoma PCI 2.3.

Niestety cena urządzenia nie została podana. Więcej na jego temat można znaleźć na witrynie producenta.