MSI GE620DX - czterordzeniowy laptop dla graczy

W ofercie tajwańskiej firmy Micro-Star International zagościł nowy model laptopa noszący oznaczenie GE620DX. Urządzenie opracowane zostało z myślą o mobilnych graczach oferując do ich dyspozycji m.in. czterordzeniowy procesor Intel Core i7-2630QM, kartę graficzną Nvidia GeForce GT 555M oraz system dźwiękowy wspierany technologią THX TruStudio Pro.

Najnowszy 15,6-calowy (1366 x 768 pikseli, podświetlenie LED) notebook firmy MSI - model GE620DX - z pewnością przypadnie do gustu wielu graczom nie tylko ze względu na dużą wydajność i możliwości ale również interesujący wygląd przykuwający uwagę przede wszystkim obudową wykonaną z szarego szczotkowanego metalu.

"Sercem" urządzenia jest czterordzeniowy procesor Intel Core i7-2630QM (2,0 GHz), natomiast za przetwarzanie grafiki odpowiada wydajna karta graficzna Nvidia GeForce GT 555M (posiada 2 GB pamięci). Notebook korzysta z maksymalnie 8 GB , dysku twardego o pojemności sięgającej 750 GB (7200/5400 obr./min.), nagrywarki DVD lub napędu Blu-ray oraz zestawu czterech głośników wspieranych przez technologię THX TruStudio Pro.

Użytkownik może ponadto skorzystać z modułów Gigabit Ethernet, 802.11 b/g/n WiFi i Bluetooth 2.1, czytnika kart pamięci (SD(HC/XC)/MMC/MS(PRP)/xD) oraz przesłać sygnał na ekran telewizora HD za pomocą cyfrowego interfejsu HDMI.

Producent zadbał też o to, aby nowy sprzęt oferował kilka poprawiających jego funkcjonalność i możliwości technologii takich jak GPU Boost (w zależności od obciążenia automatycznie przełącza komputer pomiędzy trybem pracy z układem zintegrowanym a trybem korzystającym z mocy zewnętrznej karty graficznej), Cinema Pro (poprawia jakość obrazu podczas wyświetlania filmów) i Turbo Battery+ (przedłuża czas pracy na baterii).

Warto też dodać, że GE620DX może się pochwalić wbudowaną kamerą HD (potrafi "przechwytywać" obraz w jakości 720p z prędkością 30 kl./sek.) i dwoma portami USB 3.0. Co ważne, na rynku pojawia się coraz więcej przenośnych urządzeń korzystających z tego nowoczesnego interfejsu.

Na koniec trzeba również zaznaczyć, że notebook mierzy 383 x 249 x 32,5, waży 2,4 kg, zasilany jest za pomocą 6-ogniwowego akumulatora o pojemności 4400 mAh i pracuje pod kontrolą systemu Windows 7 Home Premium.

Niestety obecnie dokładna cena urządzenia oraz data jego premiery rynkowej nie zostały podane. Prawdopodobnie jednak na naszym rynku można go będzie kupić w wersji podstawowej za mniej niż 3000 zł.

Więcej na temat nowości znajdziecie na stronie producenta.