MSI GUS II - karta graficzna podłączana przez port Thunderbolt

Dzięki zewnętrznej karcie graficznej MSI GUS II użytkownicy laptopów nie będą już potrzebowali potężnych dyskretnych kart do korzystania z najbardziej zaawansowanych gier. Wystarczy im laptop ze zintegrowaną grafiką oraz interfejsem Thunderbolt.

MSI GUS II

GUS II firmy MSI to zewnętrzna karta graficzna, która łączy się z laptopem za pomocą portu Thunderbolt. W obudowie GUS II mogą być umieszczane dowolne karty graficzne AMD lub Nvidii, które zużywają mniej niż 150 W energii elektrycznej. Interfejs Thunderbolt przesyła dane z prędkością 10 Gb/s, co powinno wystarczyć do ich płynnej transmisji.

Oczywiście jeśli chcecie skorzystać z GUS II to musicie mieć laptopa wyposażonego w port Thunderbolt. Obecnie posiadają go nowe MacBooki oraz laptopy takie jak Lenovo ThinkPad X1 Hybrid i Lenovo ThinkPad Edge S430. Wprowadzenie nowych złącz zapowiedziały również firmy Acer i Asus.

MSI GUS II - karta graficzna podłączana przez port Thunderbolt

MSI GUS II

Notebook Italia informuje jednak, że posiadacze MacBooków będą mogli skorzystać z GUS II, dopiero gdy swoje wsparcie dla tego urządzenia w systemie Mac OS zapewnią Apple, Nvidia i AMD. Użytkownicy Windows mają więcej szczęścia, bo zewnętrzna kara graficzna już działa w systemie Microsoftu. Urządzenie MSI powinno ukazać się w drugiej połowie 2012 roku.

Zewnętrzna karta graficzna może być ciekawym rozwiązaniem dla posiadaczy laptopów ze złączem Thunderbolt, ale na razie nie wiemy nic na temat jej ceny.

Zapraszamy również do naszych rankingów najlepszych laptopów dla graczy oraz najlepszych laptopów do multimediów.