MSI już z Nvidia RTX 3000 - sprawdź najnowsze laptopy do gier i pracy

Podczas wirtualnej konferencji MSlology firmy MSI zaktualizowała swojej portfolio notebooków. Główną nowością jest oczywiście pojawienie się układ∑ graficznych Nvidia RTX 3000.


MSI postanowiło zacząć nowy rok wprowadzając na rynek odświeżone modele swoich najpopularniejszych notebooków. Mowa o modelach GE, GS, GP oraz GF, które otrzymały najnowsze układy graficzne z rodziny RTX 3000 od Nvdii. Topowe konfiguracje oferują najwydajniejszą kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080.

Nowe laptopy MSI

Nowe laptopy MSI

Układy RTX 3000 bazują na ulepszonej architekturze Ampere, która oferuje nowe rdzenie RT, rdzenie Tensor oraz ulepszone procesory strumieniowe. Wszystko to przekłada się na większą wydajność, bardziej realistyczne odczucia podczas rozgrywki oraz możliwość korzystania z dobrodziejstw raz-tracingu bez konieczności obniżania detali.

RTX 3000

RTX 3000

Dzięki współpracy MSI z firmami Intel oraz Nvidia, najnowsze komputery posiadają technologię Resizable BAR, która umożliwia procesorowi dostęp do pamięci układu graficznego, co pozwala zwiększyć liczbę klatek nawet o 10%.

Odświeżone komputery z gamy modelowej na 2021 rok wyposażono również w nowe karty sieciowe zgodne z standardem Wi-Fi 6E. Nowością jest także port Thunderbolt 4 dostępny w wybranych konfiguracjach.

MSI GE76 Raider Dragon Edition Tiamat

MSI GE76 Raider Dragon Edition Tiamat to topowy model na nadchodzące miesiące. Oferuje unikalny design, klawiaturę Mystic Light oraz najwyższą wydajność dostępną dla komputerów przenośnych. W środku znajdziemy procesor Intel Core i9 oraz układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3080. Za schłodzenie super wydajnych podzespołów odpowiada układ Cooler Boost 5 składający się z 6 potężnych ciepłowodów oraz dwóch wentylatorów.

MSI GE76 Raider Dragon Edition Tiamat

MSI GE76 Raider Dragon Edition Tiamat

MSI GS66 Stealth

MSI GS66 Stealth to hybrydowy laptop, który idealnie sprawdzi się podczas wielogodzinnej pracy. Po zakończeniu służbowych obowiązków możemy bez problemu wykorzystać dużą moc obliczeniową do zagrania w najnowsze gry.

MSI GS66 Stealth

MSI GS66 Stealth

Laptop z rodziny Stealth oferuje zaskakująco kompaktową obudowę, która otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Winner of 2020. W środku znajdziemy teraz nowe układy graficzne RTX 3060, 3070 oraz 3080. Nie zabrakło również procesorów Intel Core i5, i7, i9 oraz ekranu o przekątnej 15,6 oraz rozdzielczości 4K lub Full HD.

MSI GP66 oraz GP76 Leopard

Notebooki z serii Leopard to kolejne urządzenia, których wygląd obudowy nie zdradza, że w środku znajdziemy topowe podzespoły pozwalające pokonać niejednego desktopa. Producent dedykuje laptopy GP66 oraz GP76 inżynierom oraz pracownikom korzystającym z narzędzi AutoCad. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysoką moc obliczeniową spożytkować podczas wieczornych rozgrywek.

MSI GP66 to konstrukcja z 15,6 calowym ekranem. Jeżeli panel ten jest dla Ciebie za mały producent przygotował wariant GP76 oferujący 17,3 calową matrycę.

MSI Stealth 15M - ultrabook dla graczy

MSI posiada w swojej ofercie również model Stealth 15M, który jest ultraprzenośnym laptopem dla graczy. W obudowie o grubości zaledwie 16,15 mm i wadze 1,7 kg umieszczono procesory Intel Core 11 generacji oraz układ graficzny RTX 3060.

MSI Stealth 15M

MSI Stealth 15M

Model ten wyposażono w 15,6 calowy panel IPS LCD o rozdzielczości Full HD oraz sporą ilość złączy nowej generacji. Nie zabrakło także baterii o pojemności 52 Wh.

MSI GF75 i GF65 Thin

MSI GF75 i GF65 Thin to klasyczne notebooki przeznaczone dla konsumentów, którzy oczekują nieco większej wydajności od typowego użytkownika. Komputery z serii Thin oferują procesory Intel 10 generacji oraz układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3060. Nie zabrakło ekranów o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD.

Producent zdecydował się na umieszczenie niezwykle dużego akumulatora o pojemności 99,9 Wh, który pozwoli na pracę z dala od gniazdka.

MSI Creator 15

Ostatnim laptopem, który doczekał się nowej wersji jest Creator 15 przeznaczony dla twórców i artystów. Komputer ten oferuje niezwykle dokładny i indywidualnie skalibrowany panel 4K True Pixel zgodny z systemem Calman oraz ze 100% pokryciem palety barw AdobeRGB.

MSI Creator 15

MSI Creator 15

W środku znajdziemy układy graficzne RTX 3060, 3070 lub 3070. Nie zabrakło również portu Thunderbolt 3 oraz baterii o pojemności 99,9 Wh.

MSI Creator 15 dostępny jest również w konfiguracji z opcjonalnym ekranem dotykowym.