MSI prezentuje nowe lekkie laptopy i tablety

Firma MSI zaprezentowała na targach Computex nowe cienkie i lekkie laptopy z procesorami AMD i Intela. Oferują ponad osiem godzin pracy na jednym ładowaniu baterii. Zaprezentowano także nowe tablety z serii WindPad z systemem Android i Windows.

Laptop X460 korzysta z siódmej generacji procesorów Intel Core i7 wykonanych w technologii Sandy Bridge. Waży 1,9 kg i dysponuje 14-calowym ekranem. Umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu w wysokiej rozdzielczości do określonych odbiorników telewizyjnych za pomocą technologii Intel Wireless Display.

Kolejnym nowym laptopem jest X370 z dwurdzeniowym procesorem AMD E-350. Posiada ekran o przekątnej 13,4 cala, a waży 1,4 kg. Ten model posiada dyskretną kartę graficzną i skierowany jest do graczy.

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: zyskaj 1200 zł przy zakupie laptopa MSI
  • DDR5 vs DDR4 na Intel Alder Lake – Sprawdzamy, która pamięć RAM jest szybsza. [Aktualizacja 03.12.2013]

Nowe tablety zaprezentowane przez MSI również zostały przygotowane w oparciu o dwa różne procesory. WindPad 110W jest skierowany do zastosowań biznesowych. Wyposażono go w układ AMD Fussion. Działa w oparciu o Windows 7, dysponuje 2 GB RAM i dyskiem SSD do pojemności 64 GB. Waży 850 g i na jednym ładowaniu baterii ma wytrzymywać 8 godzin, co jak mówi firma jest najlepszym wynikiem tabletu Windows.

WindPad 100A dysponuje natomiast dwurdzeniowym procesorem ARM i najnowszą wersją systemu Android. Posiada 1 GB RAM i dysk SSD do 32 GB. Waży 740 g, a jego bateria również ma wytrzymywać 8 godzin na jednym ładowaniu. Oba tablety mają 10-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 1200 x 800 pikseli i mogą być podłączane do telewizora za pomocą złącza HDMI. Posiadają także porty USB.