MSI prezentuje pierwsze modele kart z serii NVIDIA GeForce RTX 30

Nie musieliśmy długo czekać na prezentacje autorskich rozwiązań opartych na nowej generacji kart NVIDII - GeForce RTX 30. Jednym z pierwszych producentów, który ujawnił nam swoje nowości jest MSI.

Nowa generacja kart graficznych od NVIDII stała się faktem. Modele Geforce RTX 3070, 3080 i 3090 zostały już zaprezentowane, niosąc ze sobą nowe oblicze gamingu. Jak to zwykle bywa w przypadku nowych układów graficznych, liczni producenci sprzętu już przygotowali swoje autorskie wersje. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć MSI, które już niebawem udostępni nam nowe dwie nowe serie kart graficznych - GAMING i VENTUS.

NVIDIA GeForce RTX 30 od MSI

MSI GeForce RTX 3090 Ventus

MSI GeForce RTX 3090 VENTUS 3X

Jak dokładnie prezentuje się specyfikacja i możliwości nowych kart NVIDII pisaliśmy już rano (tutaj), co dodatkowego mogą nam zaoferować autorskie urządzenia MSI?

Seria GAMING to przede wszystkim zmodyfikowany design i ulepszone chłodzenie. Za to ostatnie odpowiadać będzie ulepszony system TRI FROZR 2 z nowym wentylatorem TORX 4.0 na czele. Producent zadbał również o efektowny system oświetlenia Mystic Light, który ozdabia zewnętrzną stronę karty graficznej, świecąc kolorami zsynchronizowanymi z pozostałą częścią komputera, dzięki wykorzystaniu technologii Mystic Light Sync i Ambient Link.

MSI GeForce RTX 3090 Ventus

MSI GeForce RTX 3090 VENTUS 3X

W przypadku modeli z serii VENTUS możemy liczyć na konstrukcje wzbogacone o dwa bądź trzy wentylatory TORX 3.0 oraz specjalną płytę mocującą, która znacznie wzmacnia mechaniczną konstrukcję karty.

W skład serii GAMING, jak i VENTUS wejdą wszystkie nowe modele kart graficznych NVIDII, czyli Geforce RTX 3070, 3080 i 3090.

Zobacz również: Ray Tracing w Cyberpunk 2077 prezentuje się rewelacyjnie