MSI przedstawia płytę micro-ATX z układem GeForce 9300

Firma MSI zaprezentowała nową płytę główną o oznaczeniu P7NGM. Urządzenie zbudowano w oparciu o chipset nForce 730i, który oferuje zintegrowany układ graficzny Nvidia GeForce 9300.

Najnowsza płyta MSI - model o oznaczeniu P7NGM - wykonana została w formacie micro-ATX i przeznaczona jest do współpracy z 65- i 45-nanometrowymi procesorami Intela (Core 2 Duo/Quad/Extreme).

MSI P7NGM

MSI P7NGM

Urządzenie zbudowano w oparciu o chipset nForce 730i, dzięki któremu użytkownik ma możliwość skorzystania z zintegrowanego układu graficznego Nvidia GeForce 9300. Jeżeli jego wydajność nie będzie mu jednak odpowiadała, może zainstalować zewnętrzną kartę korzystającą z magistrali PCI-Express 2.0 x16 (do jego dyspozycji oddana została również technologia Hybrid SLI). Obsługą pamięci zajmują się cztery gniazda DDR2-800 MHz, natomiast komunikację z dyskami zapewnia sześć złączy SATA 3.0 Gb/s. Dźwięk generowany jest dzięki 8-kanałowej karcie, natomiast połączenie z Internetem realizowane jest przy wykorzystaniu modułu Gigabit Ethernet. Warto też wspomnieć o możliwość połączenia monitorem za pomocą trzech różnych interfejsów - VGA, DVI lub HDMI.

Niestety cena urządzenia nie została podana.


Zobacz również