MSI: rywal MacBooka Air z procesorem Intel Pentium

Micro-Star International (MSI) pracuje nad nowym modelem notebooka z serii X-Slim. Będzie on wykorzystywał procesor Intel Pentium, aby skuteczniej rywalizować z MacBookiem Air. Dotychczas w ramach wspomnianej serii oferowany był jedynie netbook z układem Intel Atom.

W ramach serii X-Slim firma MSI oferowała dotychczas netbooka X320. Model ten zbudowano w oparciu o procesor Intel Atom Z530, taktowany zegarem 1,33 GHz. Zastosowano w nim ponadto ekran LCD o przekątnej 13,4". Producent zapowiedział, że pracuje nad nowym produktem z tej serii, który będzie w stanie podjąć bardziej skuteczną rywalizację z Macbookiem Air.

Konstrukcja nowego notebooka zostanie oparta o procesor Intel Pentium. Pozwoli to zwiększyć wydajność zwłaszcza podczas korzystania z aplikacji intensywnie przetwarzających dane. W skuteczniejszej rywalizacji z produktem firmy Apple pomoże także system Windows Vista. Firma nie ujawniła szczegółowych parametrów urządzenia ani też daty premiery. Wiadomo natomiast, że produkt będzie oferowany w cenie przekraczającej 1 tys. USD.

Zobacz też: Ranking PC World.pl - notebooki oraz Ranking PC World.pl - netbooki.