MSI: tablety Enjoy w przystępnych cenach

Tajwańska firma MSI zaprezentowała kolejne tablety na targach COMPUTEX. Tym razem odbyło się to na uboczu - poza główną salą pokazową. Nowe urządzenia zdają się jednak być dość ciekawe, a co równie ważne będą oferowane w przystępnych cenach.

Wcześniej na targach COMPUTEX, MSI pochwaliło się innymi tabletami. Był wśród nich m.in. WindPad 110W z systemem Windows 7 i procesorem AMD "Brazos" Fusion. Później w nieco mniejszym pomieszczeniu, poza główną salą pokazową, przedstawiono tablety WindPad Enjoy 10 i Enjoy 7.

Oba nowe urządzenia MSI działają pod kontrolą systemu Android 2.3, choć producent liczy, że jeszcze w tym roku wprowadzi system Android 3.0. Tablety Enjoy mają trafić do sprzedaży w lipcu w ceni 199 dol. za wersję z ekranem 7-calowym i 299 dol. za wersję z ekranem 10-calowym.

Zobacz również:

  • Najlepsza płyta główna Z690 - którą płytę wybrać pod Alder Lake, żeby nie pożałować

Enjoy 10 jest cięższy i grubszy od iPada 2. Nie dysponuje łącznością 3G, ma mniej pamięci RAM niż tablet Apple oraz mniejszą pojemność wbudowanego dysku (choć oferuje możliwość jej rozszerzenia, czego brak u iPada). Jest jednak znacznie tańszy. iPad 2 nawet w wersji wyposażonej tylko w łączność Wi-Fi kosztuje 499 dol. (w Polsce 2150 zł), czyli o 200 dol. więcej niż tablet MSI.

Tajwański producent mówi, że na pełnym naładowaniu baterii tablety mogą odtwarzać filmy przez 4 do 6 godzin. Zarówno Enjoy 10 jak i 7 mają 1,2 GHz procesor ARM Cortex A8, a także aparat przedni i tylny oraz 4GB wbudowanej pamięci i akcelerometr. Mają też porty USB, HDMI i miejsce na kartę microSD do 32 GB. Enjoy 7 waży 395 g, a Enjoy 10 jest ponad dwukrotnie cięższy i waży 796 g.