MSI wprowadzi do sprzedaży dwie nowe karty z serii GTX 1660 SUPER

W serwisie VideoCardz pojawiły się zdjęcia prezentujące nowe karty MSI - które jeszcze nie zostały oficjalnie zapowiedziane.

MSI poszerzy swoją rodzinę o high-endowy model Gaming X oraz bardziej budżetowy VENTUS XS OC. Obydwie mają pełne pokrywy na płycie tylnej, łączą się z zasilaniem przez kabel 8-pin, mają cztery wyjścia wideo (3xDP, 1 xHDMI) oraz dwa wiatraczki chłodzące. Gaming X będzie mieć znacznie mocniejsze parametry od VENTUS, a także korzystać z technologii inteligentnego chłodzenia Zero Frozr oraz mieć podświetlenie RGB. Obie karty mają dysponować 6GB pamięci GDDR6, a także 1408 rdzeniami CUDA. To właśnie ta ilość pamięci sprawia, że modele GTX 1660 mają w nazwie dodatek "SUPER".

MSI wprowadzi do sprzedaży dwie nowe karty z serii GTX 1660 SUPER

Gaming X; źródło: VideoCardz

MSI wprowadzi do sprzedaży dwie nowe karty z serii GTX 1660 SUPER

VENTUS XS; źródło: VideoCardz

Oczywiście jest to przeciek, a więc nie mamy dokładniejszych danych, ani też żadnych informacji o sugerowanych cenach. Konkretów dowiemy się dopiero, gdy MSI oficjalnie ogłosi wprowadzenie tych kart na rynek - wydają się dobrymi propozycjami, więc warto czekać na kolejne informacje na ich temat. A jeśli szukasz kart gamingowych z najwyższej półki, zobacz nasz ranking: Karty graficzne 4K dla graczy.