MSI wyposaża swoje laptopy w procesory Intel Core i9

MSI zapowiada, że z procesorami 9. generacji laptopy będą szybsze o 45% od poprzedników.

Laptopy MSI z procesorami Intel Core Core i9 mają być dostępne w sprzedaży już maju. Będą to zaktualizowane modele gamingowe oraz dedykowane twórcom treści. Nowe urządzenia, w których znajdą się karty graficzne NVIDIA GeForce RTX i GTX, mają być do 45% szybsze od swoich poprzedników.

Linia MSI GT Titan otrzyma procesor Intel Core i9-9980HK i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2080. Co ciekawe, na stronie Newegg.com już można go zamówić w przedsprzedaży, ale procesor ma taktowanie 2,4 GHz, co jest mniejszą częstotliwością, niż w przypadku procesorów poprzedniej generacji - tam wynosiła 2,9 GHz. Trzeba jednak zauważyć, że nowy procesor Intel 9. generacji ma o dwa rdzenie więcej i można go podkręcić aż do 5 GHz - to z pewnością dobra wieść dla fanów nowszych gier, jak Apex Legends czy Assassin’s Creed: Odyssey.

MSI wyposaża swoje laptopy w procesory Intel Core i9

MSI P75

MSI P75, przeznaczony dla twórców treści, to model z ekranem 17", czyli nieco większym niż P65 (15,6"). Tutaj znowu można powołać się na przedsprzedaż - oba modele to ośmiordzeniowe Intel Core i9-9980H, taktowane na 2,3 GHz. Dzięki wyposażeniu w kartę graficzną GeForce RTX 207 mogą pokazywać obraz w jakości 4K. Są lekkie (P75 to 2,25 kg) i mają umożliwiać pracę w różnych miejscach.

Charles Chiang, szef MSI, podsumował nowe modele laptopów, mówiąc, że "innowacje technologiczne zawsze były rdzeniem działalności naszej firmy. W celu dostarczenia maksymalnej przyjemności z gier współpracujemy z wiodącymi markami w branży."