MSI zapowiada zmiany w netbooku Wind

Micro-Star International poinformowała na początku września o wprowadzeniu do sprzedaży netbooka Wind U100 z 6-komorową baterią. Zaledwie miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży tego modelu, firma zapowiada już kolejny produkt - Wind U120.

MSI zapowiedziało nowy model netbooka do użytku biznesowego - model Wind U120. Firma argumentuje, że klienci z pewnością będą zadowoleni z poprawionego wyglądu urządzenia, jego większej wydajności energetycznej oraz nowych możliwości uzyskania mobilnego połączenia internetowego.

Wiadomo, że U120 zostanie wyposażone w 10-calow ekran, procesor Intel Atom 1.6GHz, dyski HDD bądź SSD do wyboru, pełne zintegrowanie z połączeniem 3.5G oraz 802.11n Wi-Fi. Całość działać będzie na systemie XP. Cena za netbooka w momencie premiery (listopad/grudzień 2008) nie powinna przekroczyć 600 dolarów.

MSI zapowiedziało również, że w przyszłości planuje wprowadzić do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych netbooki działające na Linuksie.

Wśród innych ciekawostek znalazła się informacja o tym, że MSI prawdopodobnie nie wprowadzi w najbliższym czasie baterii 9-komorowej, o której od dłuższego czasu plotkuje się w mediach. Jak na razie firma nie ma także w planach umieszczania w netbookach nowych dwurdzeniowych procesorów Atom od Intela.