MSN Messenger od Microsoftu zostanie w końcu zamknięty

Ten dzień musiał w końcu nadejść. Microsoft ogłosił ostateczną datę, po której użytkownicy nie będą już mogli korzystać z komunikatora Live Messenger, lepiej znanego pod wcześniejszą nazwą MSN Messenger. Głównym narzędziem komunikacyjnym firmy z Redmond zostanie przejęty kilka lat temu za 8,5 miliarda dolarów Skype.

MSN Messenger to komunikator Microsoftu o bardzo długiej historii. Udostępniony został użytkownikom już 15 lat temu jako alternatywa dla komunikatora AIM od AOL. Microsoft przez wiele lat rozwijał swój produkt, który w końcowej fazie przyjął nazwę Live Messenger. Od chwili przejęcia przez firmę z Redmond komunikatora Skype było jednak wiadomo, że dni Messengera od Microsoftu są już policzone.

Microsoft planował całkowite zamknięcie Live Messengera już w zeszłym roku, a użytkownicy mieli zostać automatycznie przeniesieni do Skype’a. Tak się zresztą też stało, ale firma z Redmond zdecydowała się jednak przedłużyć życie następcy MSN Messengera na terenie Chin. W Państwie Środka komunikator miał funkcjonować nieco dłużej, niż w innych regionach. Teraz jednak nawet chińska wersja usługi zostanie wyłączona.

Na datę zakończenia wsparcia dla Live Messengera wybrano 31 października bieżącego roku. Zakończy się tym samym piętnastoletnia historia komunikatora MSN. Konta chińskich użytkowników, podobnie jak wcześniej osoby korzystające z Messengera na terenie innych regionów, zostaną przemigrowane do Skype’a, który staje się właśnie podstawowym narzędziem komunikacyjnym Microsoftu.

źródło: theverge.com