MSN Messenger od Microsoftu zostanie w końcu zamknięty

Ten dzień musiał w końcu nadejść. Microsoft ogłosił ostateczną datę, po której użytkownicy nie będą już mogli korzystać z komunikatora Live Messenger, lepiej znanego pod wcześniejszą nazwą MSN Messenger. Głównym narzędziem komunikacyjnym firmy z Redmond zostanie przejęty kilka lat temu za 8,5 miliarda dolarów Skype.

MSN Messenger to komunikator Microsoftu o bardzo długiej historii. Udostępniony został użytkownikom już 15 lat temu jako alternatywa dla komunikatora AIM od AOL. Microsoft przez wiele lat rozwijał swój produkt, który w końcowej fazie przyjął nazwę Live Messenger. Od chwili przejęcia przez firmę z Redmond komunikatora Skype było jednak wiadomo, że dni Messengera od Microsoftu są już policzone.

Microsoft planował całkowite zamknięcie Live Messengera już w zeszłym roku, a użytkownicy mieli zostać automatycznie przeniesieni do Skype’a. Tak się zresztą też stało, ale firma z Redmond zdecydowała się jednak przedłużyć życie następcy MSN Messengera na terenie Chin. W Państwie Środka komunikator miał funkcjonować nieco dłużej, niż w innych regionach. Teraz jednak nawet chińska wersja usługi zostanie wyłączona.

Zobacz również:

  • Ta aplikacja jest bardzo popularna. Rekordowa liczba pobrań!
  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
MSN Messenger od Microsoftu zostanie w końcu zamknięty

Na datę zakończenia wsparcia dla Live Messengera wybrano 31 października bieżącego roku. Zakończy się tym samym piętnastoletnia historia komunikatora MSN. Konta chińskich użytkowników, podobnie jak wcześniej osoby korzystające z Messengera na terenie innych regionów, zostaną przemigrowane do Skype’a, który staje się właśnie podstawowym narzędziem komunikacyjnym Microsoftu.

źródło: theverge.com