MTS 2006 czyli premierowy pokaz Visty?

Z wielką pompą rozpoczęła się w Warszawie konferencja Microsoft Technology Summit 2006. Głównym tematem jest wprowadzany niedługo na rynek nowy system giganta z Redmond - Windows Vista - oraz pakiet aplikacji MS Office 2007. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo z otwarcia imprezy.

MTS 2006 to impreza kierowana przede wszystkim do specjalistów branży IT zainteresowanych tym, co zaoferować im może Microsoft w najbliższym czasie. Chodzi tu przede wszystkim o Windows Vista, serwerowego Longhorna oraz pakiet aplikacji biurowych Office 2007. W trakcie konferencji odbył się również premierowy pokaz systemu Windows Vista - nie wiadomo jednak dokładnie jaki build był prezentowany. Z rozmowy przeprowadzonej z Patrykiem Góralowskim z Microsoftu wynika, że nie był to jeszcze RTM (czyli wersja gotowa do produkcji), opublikowany niedawno RC2, nie był to też do końca RC1 - raczej specjalnie przygotowany build niezwykle bliski wersji finalnej.

Podczas trwania konferencji uczestnicy będą mieć okazję wzięcia udziału w 114 sesjach technicznych i kilku biznesowych, wysłuchania prawie setki prelegentów oraz skorzystania z laboratorium (a w nim z komputerów z zainstalowaną Vistą i Office 2007) pod czujnym okiem specjalistów z Microsoftu.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [27.09.2021]

Oprócz najnowszych rozwiązań, MTS 2006 to także okazja do licznych spotkań biznesowych. Udział biorą między innymi przedstawiciele takich firm jak Intel, Datacom, CSS S.A., ABC Data Centrum Informacyjne czy HP.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką rozmową z Patrykiem Góralewskim, Product Managerem z Microsoftu.

Aktualizacja: 25 października 2006 11:37

Materiał uzupełniliśmy o film prezentujący wrażenia uczestników MTS 2006.