MTV Games nawiązało współpracę z Jerrym Bruckheimerem

Powołany specjalnie do produkcji gier oddział MTV podpisał umowę ze znanym producentem filmowym, Jerrym Bruckheimerem. Już wkrótce mają pojawić się pierwsze owoce współpracy, zapowiedzi nadchodzących tytułów.

MTV Games nawiązało współpracę z Jerrym Bruckheimerem
Music Television w coraz bardziej odchodzi od tematyki na jaką wskazywałaby jej nazwa. Firma już od dawna posiada różnego rodzaju programy telewizyjne luźno związane z muzyką. Teraz planuje rozpocząć intensywną ekspansję na rynku gier.

Aby jak najlepiej przygotować się do wejścia na rynek elektronicznej rozrywki, powołano specjalny oddział - MTV Games. Pierwszymi krokami nowej firmy było przejęcie studia Harmonix oraz GameTrailers. Teraz nadszedł czas na stopniową ekspansję.

MTV Games ma przede wszystkim skupić się na grach muzycznych. Ponadto, zajmie się również wprowadzaniem na rynek tytułów opartych na programach rozrywkowych MTV (np. Jackass).

W zadaniach tych firmę ma wspomóc słynny producent filmowy, Jerry Bruckheimer. Znany jest on między innymi z takich hitów jak "Armagedon", "Skarb Narodów" czy "Helikopter w Ogniu".

Bruckheimer podpisał umowę z MTV Games. Na jej podstawie zostanie stworzone nowe studio. Na razie jest ono we wczesnej fazie powstawania i nawet nie posiada swojej nazwy. Wszystko to jednak zmieni się w najbliższym czasie. Wtedy też najprawdopodobniej poznamy pierwsze tytuły tworzone przez MTV wraz z producentem filmowym.